Великий Луг

Клинический санаторий

Історична довідка

“Клінічний санаторій “Великий Луг” - це кліматичний курорт, розташований у живописній місцевості на березі старого Дніпра. 

Унікальні природні фактори в сполученні з м’яким кліматом, хвойно-листвяним лісом і степом утворюють цілющий “озоновий” колодязь.

Традиції санаторно-курортного оздоровлення в цих місцях беруть свій початок з 1932 року.

 В грудні 1932 року для працівників Дніпробуду був відкритий Будинок відпочинку  ім.Хатаєвича. Будинок відпочинку мав 2 спальних корпуси на 1 тисячу місць, пральню, водонасосну станцію, фабрику-кухню, підсобне господарство.

 З початку будівництва і до його кінця прорабом був  Пінтюренко Д.І., першим директором був  Єгоров І.П., першими працівниками - Зінченко І.П., Крамаренко В.С., Зінченко Я.П., Овчаренко М.Т., Довгарук Г.І.

 В червні 1935 року газета “Дніпровський металург” писала: “На Правому березі Дніпра знаходиться будинок відпочинку ім.Хатаєвича. З усіх заводів   Дніпрокомбінату сюди з’їжджаються кращі ударники виробництва з Харкова, Донецька, Дніпропетровська.”

  У роки Вітчизняної війни будинок відпочинку був повністю зруйнований. 

  У 1945 році почалося відбудування будинку відпочинку ім. 18 партз’їзду: будуються нові одноповерхові корпуси, їдальня, клуб.

  З червня 1946  року у будинок відпочинку приїхали перші відпочиваючі, а з 1948 року він працює цілорічно, взимку відпочивали 100 чоловік, влітку - 300 чоловік.

Першим післявоєнним директором був Малик А.П., працівниками: Раєвський Г.С., Лавриненко Т.П., Шпитько Н.І., Зінченко Є.Я., Дідурик  В.С., Небоскинь А.І., Бесєдіна М.І.

 З 1950 року в будинку відпочинку щорічно відпочивають 4500 чоловік. 

 І тільки з 1971 року (директор Фетищев О.Р.) будинок відпочинку почав повністю відновлюватися, 1972 рік – почав працювати новий корпус №1 на 212 ліжко-місць з усіма вимогами,  1973 рік – котельна, 1976 рік – адміністративний корпус, 1976 рік – їдальня на 1000 місць, 1978 рік – спальний корпус №2  на 406 місць. 

Будинок відпочинку став оздоровлювати до 600 відпочиваючих, з 1978 року він працює як будинок відпочинку для батьків з дітьми. 

У 1983 році будинок відпочинку реорганізовано в санаторій “Великий Луг”.

Характерною рисою даного періоду є стрімкий розвиток в санаторії медичної реабілітації хворих. 

Про це свідчить історія відкриття відділень реабілітації санаторію: 1984 рік – перше відділення для вагітних жінок на Україні.  

З 1984 року  визначено основний профіль санаторію – кардіологічний. 

В 1985 році відкривається відділення реабілітації післяінфарктних хворих, в 1990 року – відділення для лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, кардіологічне відділення, у 2000 році – відділення реабілітації хворих з цереброваскулярною патологією, у 2003 році – спеціалізоване відділення для хворих з захворюваннями печінки та жовчовивідних шляхів.

З 1986 року у кардіологічному відділенні санаторію оздоровлено більше 20 тисяч хворих, з них приблизно 10 тисяч інвалідів та ветеранів війни та праці. 

Наряду з відкриттям відділень продовжується будівництво санаторію:

у 1984 році був відкритий будинок культури на 500 місць, у 1986 році – лікувально–діагностичне відділення.

Медичні працівники, які внесли значний вклад в розвиток санаторію:

перший головний  лікар – Пономаренко В.І., головні лікарі: Мамедов А.М.,

Шапран Н.Ф., головна медична сестра  -  Подопригора В.Д., завідуючі відділеннями: Яковлєва Г.М., Суворова Т.Л., Стефанчук Л.В., завідуюча їдальнею  - Підгорна В.П., робітники їдальні : Шморгуненко Г.В., Кочерижкіна М.Д., Кіліта Г.М., сестра медична з дієтхарчування – Рябініна Г.В., завідуюча будинком культури – Литвин Л.І., робітники будинку культури: Ковтуненко Л.І., Прокопенко В.Д., заступник головного лікаря з адміністративно-господарчої частини Гвінджилія А.В., головний бухгалтер – Мачулян О.М., спеціаліст з кадрової роботи - Лавриненко Т.В., молодші медсестри: Журбіна Л.І.,  Медвєдєва Л.С. 

За роки існування нашого санаторію створена лікувально-діагностична  база, обладнана сучасною апаратурою, запроваджено більше 500  методик лікування. В комплексі лікувально-оздоровлюючих заходів, спрямованих на покращення здоров’я  відпочиваючих, використовуються лікувальні природні фактори, водолікування і різноманітні фізіотерапевтичні процедури.   

Клінічний санаторій “Великий Луг” удостоєний  вищої акредитаційної категорії, нагороджений знаком якості  “Вища проба” національної іміджевої програми  “Лідери ХХІ століття” Асамблеї  ділових кіл України .

Багаторічний досвід реабілітації важких хворих, оздоровлення інвалідів, ветеранів війни та праці ,показав ,що лікування хворих в умовах санаторію сприяла уповільненню прогресування захворювання, збільшення періоду ремісії захворювання, покращення якості життя хворих та прискорення повернення їх до трудової діяльності.